KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13546162
nr 1354 6162
William Gislander
(1890-1937), Sverige
Oljemålning, "Svanar på is". Signerad, daterad 1927. Olja på duk, 62x88 cm
William Gislander, svensk målare född 1890, död 1937.
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 20:07:15
500 kr
600 kr
700 kr
William Gislander
Läs mer om William Gislander